Leden 2015

PLL - 5x19 (popis epizody)

31. ledna 2015 v 22:38 | *Lexi* |  Pretty Little Liars
(Synopse) Popis 19. epizody 5. série

.Maturanti se zaměřují na jejich budoucí vysokoškolskou kariéru a cítí tlak, který přichází spolu s ním, Aria , Emily , Hanna a Spencer se nijak neliší . S podmíněným přijetím , Aria se musí zlepšit a očekává, že Andrew má pro ni nějakou doučovací pomoc. Také s úzkostí s přijetím na vysokou, Spencer se rozhodne udělat si přestávku a pomoci Jonnymmu s novým projektem . Hanna si nemusí lámat hlavu s přijetím na vysokou ale zjistí, že byla odmítnuta pro finanční pomoc , otočí se proto na otce pro pomoc. Mezitím Aria a dívky mají obavy o Mika po incidentu ve škole .


*LexiRosses*

PLL - 5x18 (fotky+popis epizody)

31. ledna 2015 v 22:37 | *Lexi* |  Pretty Little Liars
(Synopse) Popis 18. epizody 5. série


Noví lidé přináší nové problémy v epizodě "Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me".

Aria, Emily, Hanna a Spencer už se, co se týče nově příchozích do Rosewoodu, dříve spálily, takže není překvapením, že se tyhle čtyři dámy mají na pozoru, když jim cestu překříží někdo nový. Čím více času tráví Spencer s Jonnym, tím více přestává být tolik ostražitá. Emily se pořád snaží zjistit, jak je to s Taliou, jelikož její kolegyně i nadále vysílá smíšené signály. Když se ve městě objeví Monina kamarádka Lesli, dostává Hanna za úkol zjistit její příběh a vypátrat, jestli je Lesli opravdu tím, kým tvrdí. Dělají dívky dobře, že se před každým mají tak na pozoru, nebo si můžou dovolit trochu toho komfortu, kdy si nemusí dělat obavy, zda se jedná o léčku "A"?

Mezitím si Aria začíná dělat obavy kvůli Mikeovu chování a Holbrook se vrací do města.

Fotky z 18 . epizody 5. série s názvem Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me
*LexiRosses*

PLL - 5x17 (fotky+popis epizody)

31. ledna 2015 v 22:29 | *Lexi* |  Pretty Little Liars
(Synopse) Popis 17. epizody 5. série seriálu Prolhané Krásky


"A" na Hannu nachystalo léčku a Hanna se nehodlá vzdát bez boje v nové epizodě "The Bin of Sin".

Když má podezření, že Alison/"A" vyvázne z obvinění za Moninu vraždu, nemíní Hanna jen tak sedět a dopustit to. Caleb a její kamarádi se pokouší vymyslet bezpečný plán, jak Hannu dostat z bryndy, ten jí však nepřipadá dost dobrý, tak vezme osud do svých rukou a snaží se očistit svoje jméno.

Mezitím si vztahy dívek procházejí zatěžkávací zkouškou ve chvílích, kdy Aria řekne Ezrovi pravdu a Spenceřině pochybném chování i nadále staví Tobyho v práci do prekérní situace.


Fotky z 17. epizody 5. série s názvem The Bin of Sin
*LexiRosses*

PLL - 5x16 (fotky+popis epizody)

31. ledna 2015 v 22:25 | *Lexi* |  Pretty Little Liars
(Synopse) Popis 16. epizody 5. série


Aria, Hanna a Spencer mají kupu tajemství, zatímco Emily se snaží přenést přes záležitost s Paige v epizodě "Over a Barrel".

Je těžké udržet tajemství a obzvláště tehdy, když je máte před někým, koho milujete. Spencer spolu s Calebem pátrá po Monině zmizelém počítači, ale jejich pátrání by je mohlo nasměrovat za hranici toho, co je podle Tobyho ještě v pořádku. Aria se snaží posbírat odvahu a přiznat svou lež Ezrovi, když její pozornost odvrátí možná úplně beznadějné pátrání. A Hanna prožívá dilema ve chvíli, kdy se vrací pastor Ted s velkou novinkou a ona přitom kryje Ashleyino tajemství.

Mezitím musí Emily v práci snášet Taliiny nepříjemné návrhy, zatímco se snaží vyrovnat s rozchodem s Paige.


Fotky z 16 . epizody 5. série s názvem Over a Barrel


*LexiRosses*

PLL - 5x15 (fotky+popis epizody)

31. ledna 2015 v 22:22 | *Lexi* |  Pretty Little Liars
(Synopse) Popis 15. epizody 5. série -->


Spencer a Toby se hádají, zatímco Emily s Ariou se potýkají se situací, kterou nemůžou ovlivnit v nové epizodě "Fresh Meat".

Tobyho nová pozice na oddělení rosewoodské policie měla Lhářkám pomoci, jak konečně ukončit hru Ali/"A". Když se však objeví překvapivý důkaz, zažívá Toby ošemetnou situaci, kdy si má zvolit mezi prací a Spencer. Jelikož se nedá věřit policii ani překvapivě objevujícím se důkazům, snaží se Spencer přesvědčit Tobyho, aby se tentokrát vykašlal na morálku, což na jejich vztah vyvíjí stres.

Mezitím Emily a Aria učiní drastická opatření, aby získaly kontrolu nad věcmi, nad kterými nyní kontrolu nemají a které by mohly ovlivnit jejich budoucnost.

Fotky z 15 . epizody 5. série s názvem Fresh Meat*LexiRosses*

Chceme "OFF THE MAP with Shannen and Holly" na PRIMA ZOOM!

27. ledna 2015 v 16:22 | *Lexi* |  Art

Chcete Shannen a Holly na tv obrazovkách? Připojte se k nám! ^_^
notáák! připojte se k nám! ^_^

https://www.facebook.com/events/1571656743078626/?source=1

*LexiRosses*


Den osvobození koncentračního tábora Osvětim

27. ledna 2015 v 15:59 | *Lexi* |  Všechno

Ahojte =)
Chtěla bych přidat video k dneštímu dni. K významnému dni, který už představuje 70 poté, co byl koncentrační tábor Osvětim osvobozen.
Myslim si, že si nikdo znás nedokáže představit, nebo možná jo, představit, ale prostě nikdo si to nemůže představit tak živě, jak to opravdu bylo. =( <3

Takže, tento článek chci tak nějak věnovat, těm, kteří přežili, ale i ostatním, kteří zemřeli, všem, kteří utrpěli zrátu kvůli Válce, protože si myslim, že lítosti je na světě plno, ale velmi často, za špatnou věc.
Takže doufám, že nějak nevadí, že to sem vůbec nepatří. :*

VIDEO!

*LexiRosses*


!!!VÝROČÍ BLOGU!!! (3 roky)

26. ledna 2015 v 18:20 | *Lexi* |  Art
No ÁÁHOJ! JŽŠ! To už to sou tři roky, co sem poprvé něco napsla na blog, tři roky, od založení blogu! Chápete to? =D Takových změn, co se tu staly, tak moc sem se změnil, teda spíš se svých návykách, oblibách atd =D Ale sem ráda, že sem pořád tady a doufám, že ještě hodně dlouho budu ^-^ Protože i když sem moc lidí nechodí, mě to baví dělat a proto to taky dělám, za leden toho tady moc není, ale jaksi sem měladost špatnou školu, takže proto =) Doufám, že budu i nadále aktivní a že mě to nepřestane bavit, už jen kvůli sobě, chtěla bych aby tenhle blog bylo něco dlouhodobého, něco co se mnou půjde ještě pár let :3 :* Pro Všichny co sem chodí, chci říct, že moc děkuju, za podporu =)

3 Roky blogování, bože, nikdy bych nevěřila, že mi to vydrží tak dlouho, vím, že na přelomu roku 2012-2013 sem měla období, kdy sem si myslela, že už se na to vykašlu, ale vrátila sem se k tomu, a sem za to vděčná jakémusi filmu, který nevim jak se jmenuje -_- Ale prostě sem tu a ještě nějakej ten čas budu ^-^.....

Happy B-day for my blog :3 :*
S láskou
*LexiRosses*

Týdenní čtení - /18.1.-25.1./

25. ledna 2015 v 21:03 | *Lexi* |  Týdenní čtení
Ahojky, Jak jste se v týdnu měli? Já nemocně =/ Ale co no, znamenalo to více přečtených knih, což se taky stalo :3 Za tento týden mám přečtených 5 knih plus jeden Epos, plus jsem jednu knížku začala číst =D, no je toho požehnaně, a je to můj nový rekord za týden =D (Je toho poměrně víc, než minulý týden) =D Jdeme na to :*

1) Pomsta (Elizabeth Miles)

/Pomsta na mě velmi zapůsobila, začala jsem to číst s pocitem toho, že miluju Furie, ale k tomu tam byla i Milostná "aférka" plus vztahy mezi nimi, plus neznámé ženy, neboli furie, a konec to naprosto dorazil, protože to skončilo otevřeně a já až na konci zjistila, že je to vícedílné!! ááá! a v knihovně mají jen první díl! -_- musím nějak sehnat další díl! =D (Závist, pomsta bude sladká) Musím si to přečíst!! Prostě nějak musim! =D Jinak mě ta knížka velmi nadchla, a věřim tomu, že kdybych věděla, že je to serie, tak bych to nečetla, protože se do serií ted moc nepouštím, ale rozhodně toho nelituji ^-^ A ještě nutno podotknout, že má DOKONALOU obálku! ^-^/


2) Osud (Louise Bagshawe)

/Mám pocit, že tuhle knížku sem začala číst, jen proto, že sem si myslela, že to bude úžasný, protože hlavní hrdinka se jmenuje Kate Fox, protože moje jméno je Kate a Fox je v překladu liška a já miluju lišky =D Ale když sem se potom začetla, nevím nevím, ale nějak mi to asi nesedlo, první půlka bylo o ničem, a jeden z hlavních hrdinů byl nepopsatelnej kretén, a co si budeme nalhávat Kate nebyla o nich lepší =D No, nevím co k tomu říct, ale díky bohu nakonec to dopadlo dobře, tak jak bych si představovala, takže to je takový mini plusko =D /


3) Hvědy nám nepřály (John Green)

/Ach ano, už i ke mě se dostaly =D, Dřív jsem si říkala, ne, to si číst nebudu, neláká mě to, ale nějak mě zachvátila "panika"? NE, "chtíč" a zatoužila jsem po ní, takže jsem jí přečetla za jedno odpoledne a byla sem z ní naprosto mimo úplně mě uchvátila a další den večer sem si pustila i film, říkám vám TOHLE SE MNOU JEŠTĚ ŽÁDNÁ KNÍŽKA NEUDĚLALA! Je to dokonalý příběh, dokonalá souhra náhod, a skvělé hlavní postavy! Prostě BOMBA! <3 Bylo to smutný a jakmile sem to dočetla, chtěla sem to číst znovu, protože sem tomu konci prostě nemohla uvěřit, nechtěla sem aby to tak skončilo a nečekala sem ten konec. Ještě pořád si to chci znovu přečíst a Hazel a Gusovi dát v mé hlavě další život, miluju tu knížku je rozhodně na první místě z těch co sem četla tento týden, a nejspíš i celkově! Děkuju Johnu Greenovi, že stvořil něco takovýho a děkuju mojí kamarátce, že mi to půjčila, protože přes čtečku bychse k tomu určitě nedokopala. DOKONALOST, nic víc k tomu říct nemužu <3/

4) Odyssea (Homér)


/Upřímě, ne, nečetla jsem to jako Epos, ale četla jsem to v knížce "Staré řecké báje a pověsti", ale je to úplně jedno, já to jen nechtěla číct ve verších =D Tak či tak, nikdy bych nevěřila, že by se mi to líbilo =D Bylo to fajn, sice povinná četba, ale bylo to dobrý, smůla, že nemám i Iliase =D Ale to příde taky =D doufám =D /

5) Andělé v mých vlasech (Lorna Byrneová)

/Půjčila jsem si to, protože je to o Andělích, ale nikdy bych nečekala, že je to pravdivý příběh spisovatelky! Píše o svém životě, píše o tom, jak vidá od malička anděli, i když příběh je dost o ničem, nebo spíš, dost bez akce, tak se mi ta kniha líbila, právě proto, že tam Andělé vystupují, a taky je mi příjmená ta autorka. Až půjdu do knihovny, půjčím si od ní nějaké další kousky :3 :* /

6) Ukolébavka (Sarah Dessenová)

/Pokud si někdo vzpomene, tak už sem tu od téhle spisovatelky měla jednu knížku a to sice "Poslouchej!" To se mi jakožto knížka líbilo víc, bylo tam víc "drama" a víc "akce" atd, ale přece jen, Ukolébavka je její první knížka, takže je to v pořádku. Nelíbíse mi výběr jmen, ale to je jen maličkost. Jinak píše hodně o hudbě a já se těšim na další knížky, pokud nějaké vyjdou =) /

7) Bez tebe nemůžu žít (Brigitte Blobelová)

/A zase tu máme mojí novou oblíbenkyni, Brigitte, zatím sem začala, takže nemám k tomu moc, co říct =D Ale sem si jistá, že se mi to bude líbit stejně jako v minulém týdnu ty dvě, co sem četla :3 /
*LexiRosses*

Týdenní čtení - /11.1.-18.1./

18. ledna 2015 v 20:54 | *Lexi* |  Týdenní čtení
Áhojda ^-^ Jaký byl váš týden? Já když nepočítám školu, tak naprosto dokonalý, přečetla jsem nádherných 5 knížek, MŮJ REKORD, aspoň myslím :D :-* :3

1) Dva krůčky po morkém písku (Anne-Dauphine Julliandová)


/Takhle knížka se mi moc líbila, i když je to vlastně literatura faktu, pobrečela sem si, ale prostě byl to nádherný příběh a sem moc vděčná Medvídovi (kamarádce) která mi to půjčila, protože sama bych k tý knížce asi nepřišla :* moc děkuju. Měla sem z ní vláštní pocity, ale jinak fakt skvělý, nemám moc v lásce knížky se špatným koncem, ale když už je špatný konec, tak to VŽDY stojí za to a tahle knížka mě přesvědčila o tom, že je to zas a znovu pravda :3 /
/knížka+obsah/


2) Pád (Lauren Kate)


/Moje milovaná Laure Kate ^-^ Jak já se na to těšila až si to přečtu znovu! Dokonalost i po druhé, prostě boží, a ještě sme to s Lucy četly najednou a ve dvou je to hned o něco lepší, prostě bomba :3 Pád je jeden z mých miloušů na který nedám dopustit :3 Otevři tsi pusu na Daniela a nepromluvim s tebou! :* (Je pro radu pro všechny co to čtou =D ) Takže DOPORUČUJU určitě :* /
/Knížka+obsah/

3) Kytice (K.J.Erben)


/No, tak co se dá říct k povinné četbě? Upřímně je pravda, že víc než polovinu z toho sme se buď učili nazpaměť nebo sme to četli, takže já sem s tím neměla problém :D Bylo to super, jeho básně se mi líbí, takže názor je vlastně kladný, což se o moc velké části povinné četby říct nedá. Pokud někdo na povinnou četbu kašle, tohle by mu mělo uděla aspoň jeden dobrý pocit z toho, že něco četl, protože se do toho potopíte ani nevíte jak :* /
/Knížka+obsah/


4) Učitele nesmíš milovat (Brigitt Blobelová)


/DOKONALOST! TAHLE KNÍŽKA JE NAPROSTÁ DOKONALOST!! Vůbec jí nemám co vytknout, nenudila sem se ani minutu, měla sem jí během chvíle přečtenou a tuhle spisovatelku od teď miluju :3 Ta knížka se posunula mezi moje nejlepší knížky a ani nevím, co je lepší, jestli Gabriel, na kterýho nedám dopustit, nebo takhle knížka, prostě Perfektní, někomu by se mohla zdát trpaná, moc okecaná nebo tak, ale prostě pro mě perfektní a já sem uchylná na vztahy Studentka a učitel a prostě PERFECT :3 Je to nejlepší co sem za tenhle týden četla


5) Tanec za jedna, matika za pět (Brigitte Blobelová)


/Páni, tahle knížka od Brigitte byla taky skvělá a nemýlila jsem se, myslím, že sem si našla dašlí oblíbenou spisovatelku, právě teď jsem to dočetla mám takový pocit, že bych se měla víc učit, jako ona, jinak taky přijdu o hodně. Kdo by čekal, že tak budu číst něco, co ze mě udělá zodpovědnějšího člověka? :O <3/
__________

(Ještě před spaním začnu číst Hamleta, ale o něm zase za týden v něděli :* )*LexiRosses*

DOKONALÁ FOTKA JULIANA

16. ledna 2015 v 13:30 | *Lexi* |  Upravené obrázky

Tuhle fotku sem našla dneska na nettu :3 :3 JAK JÁ HO MILUJU :3 :3 :3 <3 <3 ^-^
*Lexi*

PLL - 5x14 (fotky epizody)

16. ledna 2015 v 13:27 | *Lexi* |  Pretty Little Liars

Fotky z 14 . epizody 5. série s názvem Through a Glass, Darkly*Lexi*

PLL - 5x14 (popis epizody)

11. ledna 2015 v 15:56 | *Lexi* |  Spoilery PLL
Popis 14. epizody 5. série seriálu Prolhané Krásky


Lhářky se snaží dosáhnout spravedlnosti v zimní premiéře PLL. Aria, Emily, Hanna a Spencer jsou odhodlané dokázat, že Alison zabila Monu v epizodě "Through a Glass, Darkly".

Uplynuly tři měsíce, Moniny přátelé a rodina stále truchlí a jsou skálopevně přesvědčeni, že Alison měla s Moninou smrtí něco společného. Lhářky jsou připravené ukončit hru "A" a nastolit spravedlnost ohledně Moniny smrti, takže rozjíždí pátrání po důkazech, které by mohly dokázat, že Alison Monu zabila. Ale když Alison stále tvrdí, že je nevinná, a taky se jeví, že má zdánlivě dokonalé alibi, uchylují se Lhářky k pochybnějším taktikám, kterými by se Ali zbavily.

Mezitím se Emily s Paige dostaly do bodu, kdy se musí rozhodnout, co s jejich vztahem bude dál, a Aria si začíná dělat starosti ohledně své budoucnosti.

*Lexi*

Týdenní čtení - /4.1.-11.1./

11. ledna 2015 v 15:45 | *Lexi* |  Týdenní čtení

Áhoj ;3, vítám vám v dalším Týdenním čtení a za tento NAPROSTO ÚMORNÝ týden jsem přečetla 3-4 knížky.

1) Easy (Tammara Webberová)


/Takže, knížka Easy se nakonec ukázala jako překrásná knížka, dělaná zase přímo pro mě, protože samořejmě, se tam objevil jeden velmi (sice chvilkový) fakt o tom, co vlastně je jedna z hlavích postav zač a proč spolu nemůžou být a ten důvod je právě to, proč je to pro mě ^-^ Nebudu spoilerovat ;D Ale kniha se mi moc líbila, dočetla jsem jí v Pondělí ;)/

2) Kabinet (Rikki Ducornet)


/Knížka, která je čtivá, jakože dost čtivá, má něco málo přes sto stránek a má moc hezkou obálku, ale přes to mi na ní nesedí děj, teda plus mínus no, a to z důvodu, že první polovinu knížku, možná dál, mluví hlavní hrdina jen o tom, jak podvádí svou ženu, jak měl rád, když ho v mládí za něco trastali atd, a taky chce, tak nějak aby na to jeho manželka přišla, nevím, ale jeho myšlení mě vážně zaráží, a je to dost erotická knížka, i když tam moc scén jakože nepopisujou, ale sprostá je na to dost =D, ALE jak už jsem řekla, je to dost čtivý a myslím si, že kdybych neměla co číst, přečtu si to znovu, už jen kvůli tomu, že to má tak málo stránek ;D/

3) Můj Život u Sousedů (Fitzpatricková Huntley)


/Tuhle knížku sem dostalala od kamarádky Lucy :3 a MOC MOC MOC se mi líbila :3 Ach bože, ten příběh byl úžasný :3 Byla to skvělá oddechovna v týdnu plným písemek a zkoušení :3 Moc ti za ní děkuju :* :* <3 :3/


4) Nejvyšší Utajení (Paul Harper)
/Takže, to 3-4 knížek znamená, že u téhle knížky jsem na straně 100 a hodlám jí dneska dočíst, což znamená, že jí dočtu :D A zatím to vypadá dobře, i když je to zatim částmi dost nudný, ale jediný co mě u toho hlavně drží, je to, že se to odehrává s San Franciscu :3 :3 <3 <3 :D/

-Jaký knížky, ste za tento týden přečetli vy? :) :* <3

*Lexi*

Hrníček, Polštářek LIŠKA :3

9. ledna 2015 v 13:59 | *Lexi* |  Art

Ahojky :D Normálně sem byla v Kiku a MUSELA sem si tam koupit dvě věci! :D Sem DOSTI ulítlá na Lišky, takže tam byly Hrnky a Polštářky s liškou a já si to koupila :D :D Takže mám nový hrníček a polštářek :3 :3 <3 Sláva mi! :3 :3 :D

*Lexi*

Týdenní čtení - /28.12.-4.1./

4. ledna 2015 v 18:44 | *Lexi* |  Týdenní čtení

Ahojky, takže tu máme Týdenní čtení =D a v tomto týdnu mám 3 knížky a jednu dneska rozečtenou =D ---

1) Gabrielovo Inferno (S.Reynard)

/Takže, v úterý sem dočetla Gabriela


2) Bílý Kůň (Alex Adams)

/Takže, myslím si, že knížka se mi trefila do noty, tím, že tam je dost psychologiských záležitostí, netrefila se mi do noty tím, že je tam až moc moc postav, ale to bylo ještě super =D , ale pokud jde o to, že jsem v prstřední části knížky celkem nudila mě přivádí k tomu, že to byla takový průměrná knížka =D , ale konec se mi moc líbil =D Nevím jak jinak to říct =D /

3) Život jedna báseň (Colleen Hoover)/Dokonalá knížka od Colleen, která se mnou znovu zajhýbala, moc se těším na její pokračování, tahle knížka mě novu přivedla do světa romanťáren, které mi moc chyběly ^-^ =D/ <3


4) Easy (Tammara Webberová)

/Teprve rozečítám, ale má to DOKONALOU obálku ^-^/*Lexi*

Idol měsíce Leden <3

4. ledna 2015 v 1:58 | *Lexi* |  Všechno

***JACKIE CHAN***


Jackie je herec, režisér, zpěvák, kaskadér, choreograf

Věk:60
Narození:7. 4. 1954, Hong Kong
Znamení: beran
Výška: 174 cmŽivotopis

!!!!!!Jackie se narodil jako Chan Kong-Sang služebné a kuchaři, jenž pracovali u francouzského konzula. Když jeho otec přijal nabídku odjet pracovat na velvyslanectví v Austrálii, poslali sedmiletého Jackieho na deset let do Čínské operní školy. Ve škole prodělal velmi tvrdý trénink. Každý den musel vstával v 5 hodin ráno a do pozdního večera se učil tanec, zpěv, akrobacii a bojové umění. Pokud neodvedl dostatečně dobrý výkon dostal výprask nebo nedostal jídlo.!!!!!!!

Teprve jako osmiletý se objevil v místním filmu "Big and Little Wong Tin Bar" (1962). Během studií se Jackie zúčastnil natáčení několika filmů jako komparsista. Po ukončení studia se živil jako kaskadér. Kaskadéra také dělal ve filmu "Fist of Fury /Jing wu men/" (1972), kde si hlavní roli zahrál Bruce Lee. S Brucem si zahrál ještě při natáčení akčního filmu Drak přichází "Enter the Dragon" (1973).

Po tragické smrti Bruceho v roce 1973 začal spolupracovat s Lo Weiem jedním z nejúspěšnějších hong kongských režisérů. Weiem z Jackieho chtěl udělat nového Bruce Leeho. Jejich spolupráce však nevyšla a Jackie se rozhodl pro vlastní charakter komediálního akčního herce.

Jeho prvním velkým hitem byl film "Snake in the Eagle's Shadow /She xing diao shou/" (1978). První úspěch přebyl ještě větším úspěchem v kung-fu komedii Mistrův syn "Drunken Master /Zui quan/". Po těchto úspěších se opět spojil s Lo Weiem a natočil velmi úspěšný film Odvážná hyena "Fearless Hyena /Hsiao chuan yi chao/" (1980). Lo Weiův přístup neumožňoval Jackiemu větší tvůrčí volnost a proto se spojil filmovou společností Golden Harvest, pro kterou pracoval jako kaskadér. Jejich prvním filmem byl "Young Master /Long xiao ye/" (1982).

Jackie se díky těmto všem úspěchům stal nejznámějším a nejlépe placeným hercem Asie. Pro celosvětovou popularitu mu scházelo prosadit se v Americe, proto v roce 1980 natočil svůj první americký film "The Big Brawl". O rok později si zahrál v menší roli s Burtem Reynoldsem v akční komedii Dělová koule "Cannonball Run" a v roce 1984 v jejím pokračování Dělová koule II "Cannonball Run II".

Po návratu zpět do Hong Kongu napsal scénáře a režíroval několik akčních komedií včetně "Project A /'A' gai waak juk jaap/" (1983), "Police Story /Ging chaat goo si/" (1985) a "Armor of God /Longxiong hudi/" (1986). Během natáčení Police Story se zranilo mnoho kaskadérů, a proto Jackie založil Asociaci kaskadérů Jackieho Chana "Jackie Chan Stuntman Association". Asociace se starala o účty za ošetření a Jackie osobně trénoval její členy. Sám Jackie si při natáčení Armor of God při pádu ze stromu poranil lebku a s poškozením mozku byl odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci.

Nikdo nevěřil, že se vrátí zpět do filmového průmyslu v kondici jakou měl předtím. Jackie to zvládl a navíc si v roce 1986 založil vlastní produkční společnost Golden Way a agenturu Jackie's Angels, pro obsazování talentů do svých filmů. V roce 1993 natočil jeden z mála filmů bez komických prvků "Crime Story /Zhong an zu/".

Druhé pokračování "Drunken Master II /Jui kuen II/" (1994) patří k jeho nejúspěšnějším filmům. Za svou celoživotní práci získal v roce 1995 cenu MTV "MTV's Lifetime Achievement Award". V USA se Jackiemu podařilo pořádně prorazit o rok později v akční komedii Rachot v Bronxu "Rumble in the Bronx /Hong faan kui/". Film si za první víkend od uvedení do kin vydělal 10 miliónů dolarů.

Po dvou méně úspěšných filmech První rána "First Strike /Jing cha gu shi IV: Jian dan ren wu/" (1997) a Terč "Mr. Nice Guy /Yatgo ho yan/" (1998), přichází další obrovský hit Křižovatka smrti "Rush Hour" (1998). V akčním filmu si zahrál inspektora Leeho po boku Chrise Tuckera. V roce 2000 si s Owenem Wilsonem a Lucy Liu zahrál v akční westernové komedii Tenkrát na východě "Shanghai Noon".

Následující léto se Jackie opět spojil s Chrisem Tuckerem na pokračování Křižovatka smrti 2 "Rush Hour 2", který zopakoval úspěchy prvního dílu. S kráskou Jennifer Love Hewittovou si zahrál ve filmu "Tuxedo" (2002) a stejný rok se opět spojil s Owenem Wilsonem ve filmu Rytíři ze Šanghaje "Shanghai Knights".

V roce 2004 ztvárnil roli číňana z francouskou přezdívkou Passepartouta ve filmu Cesta kolem světa za 80. dní. Novou podobu starému příběhu dal režisér Frank Coraci; v jeho snímku se slavná dobrodružství spojují s komediálními a akčními prvky v jedinečnou podívanou pro celou rodinu.

Jackie má jednoho syna J.C. s tchajwanskou herečkou Lin Feng-Chiao, se kterou se roku 1983 oženil.

*LexiRosses*