Listopad 2014

Týdenní čtení - /23.11.-30.11./

30. listopadu 2014 v 16:31 | *Lexi* |  Týdenní čtení
Ahojky, mám pro vás týdenní čtení, ve kterém je konečně malá změna =D Nějak nečtu a věnuju se spíš psaní no =D ale tak myslím, že bych měla zase víc číst, protože k vánocům bude dosti knížek -_- !! =D Tak jdeme na to =)
____

1) Posedlost (Emily Maguire)


/Takže, chybí mi padesát stránek do konce knížky, takže jí doufám konečně dneska veřer dočtu, ale upřímně nevím, je to svým způsobem skvělá knížka, ale čekala jsem od ní úplně něco jiného =), ale za přečtení stojí, jen od ní neočekávejte přesně to, co je na zadní straně anotace =)/

2) Strážkyně Krve (Tessa Gratton)


/Tady jsem se dostala na 20 stránku, kvůli tomu, že jsem už chtěla začít číst a taky abych vám se měla co nového dát, ale je fakt, že vám toho o ní asi moc neřeknu :D, na druhou stranu sem ráda, že sem jí začala číst, protože jí doma mám už hodně dlouho =D a už je to dlouho co jsem četla Magii Krve :3 :D Ale tak co, doufám, že se mi bude i dál líbit =) zatím se to rozjíždí zajímavě =) /

_______


-- četli jste něco z toho? nebo plánujete? =)
*LexiRosses*

Adventní kalendář

30. listopadu 2014 v 16:19 | *Lexi* |  Art
Ahojky, Dneska je první adventní neděle a já bych vám chtěla jen říct, že jsem si udělala adventní kalendář, na způsob toho normální s čokoládkami, akorát že tady bude vždy nějaká fotka z mých témat, takže tam může být nějaká knihy, něco z mého kreslení, ze seriálů ATD.. A Na 24 políčku bude překvapení pro vás =)
_________________________________

*LexiRosses*

Pět nejlepších knížek

30. listopadu 2014 v 14:24 | *Lexi* |  Books
Ahojíík =)
Přeju všem krásnou neděli a dneska sem přináším podle mě 5 nejlepších knížek, které jsem četla :) A nejsou řazené podle toho, která z těch pěti je nejlepší, ale tahle pět je rozhodně na prvním místě =), tak to tak berte ;) :*
(Pře klknutí na obrázek se dostanete k eshopu a tím pádem taky k anotaci =) )

1) Maybe Someday (Colleen Hoover)


(Jen malá připomínka, kniha Maybe Someday, je zatím jen v původním jazyce, tudíž v AJ =) )

Více v celém článku...


Téma týdne - "Padesát odstínů.."

29. listopadu 2014 v 23:14 | *Lexi* |  Všechno
Padesát odstínů....
Ehm, no :D vzhledem k tomu, že jsem jedna z těch, co si pod tímhle názvem představí celosvětovou trilogii Padesáti Odstínů-šedi-temnoty-svobody, tak mám pocit, že to není úplně nejlepší, abych psala na tohle téma týdne =D Ale přece jen mě něco napadlo..
Myslím, že mě to taky napadlo díky té trilogii, protože mi v ní došlo, že každý z nás má svýchpadesát odstínů a všechno je v padesáti odstínech.. Nejspíš je to dost nesrozumitelné, tak se to pokusím nějak vydedukovat.
V podstatě mám na mysli, že každý z nás má své chyby, své štěstí, svou smůlu ATD. Což nám napočítá několik našich odstínů, dobra, zla, temnoty, závisti... Atd. :D
No dobře, tak mi to nejde říct jinak než tak, že Padesát odstínů je super trilogie, až na poslední díl :D No, nevím co k tématu týdne dodat =D Já sem si prostě představila trilogii a skrývat to nebudu =D ....
Já vím, bla bla bla bla.. Sorry =D
___
*LexiRosses*

Tipy na dárky k vánocům 2014

29. listopadu 2014 v 19:20 | *Lexi* |  Všechno

Takže se blíží Vánoce 2014 a já se rozhodla, že udělám Tipy na dárky k vánocům =) A budou to spíš tipy, pro lidi, kteří nemají až tolik peněz, nevydělávají si, takže asi pro puberťáky a lidi v mém věku =) , takže třeba si z toho něco vyberete =)
Porfyrie - upíří nemoc

23. listopadu 2014 v 20:04 | *Lexi* |  Všechno

Porfyrie - upíří nemoc--


Někdy v osmdesátých letech byl v San Franciscu zadržel lupič..Nic neobvyklého, kdyby ovšem nekradl v nemocnicích krevní konzervy, které následně konzumoval. Muž byl po zadržení převezen do psychiatrické léčebny, kde odmítal konzumovat běžnou stravu a stále vyžadoval jen krev.
Primář léčebny toto odmítl a řekl mu, že bude jíst potravu jako ostatní lidé.Jenže to ještě nečekal, že jeho kolegové budou na lupiče hledět trošku jinak. Zastávali názor, že lupič není jen psychicky vyšinutý, ale jedná se u něho o konkrétní příčinu.

V téže době se konala přednáška kanadského biochemika, který poukázal na souvislost "upírství s krevní chorobou zvanou Porfyrie, která může končit až smrtí.
Termín porfyrie označuje vzácnou metabolickou poruchu krve, jejímž důsledkem je nadměrný únik železa z organismu. Je to velice vzácná vrozená odlišnost genetického původu, která způsobuje mimořádnou citlivost na sluneční světlo. Delší pobyt na slunci zapříčiní patologické změny pokožky a její poškození.
Za klidného stavu je pokožka těchto lidí mrtvolně bílá a hebká. Pobyt na slunečním světle u nich později způsobí abnormální pigmentaci, mimořádný a nadměrný vývoj ochlupení a červené nebo hnědočervené zbarvení zubů. Dále u porfyrie dochází ke znetvoření nosu, uší, obočí a prstů. Rty s dásněmi tuhnou a zuby působí výrazněji. Tím vzniká dojem vlčí tlamy.
K dalším příznakům patří i to, že husté chlupy vyrůstají i na obličeji a na rukou. Dochází k prudké a nenadálé látkové přeměně organismu, která je doprovázena červenou močí a poruchami nervového systému. Tím i v některých případech k psychickým poruchám a epilepsii. Bylo také zjištěno, že česnek je pro člověka nemocného profyfií smrtelným nebezpečím. Obsahuje totiž látku, která zvýrazňuje a podporuje příznaky porfyrie. Česneková šťáva rozpouští krevní barvivo a brání organismu v jeho vytvoření.
Tato odlišnost nutí postižené toulat se po nocích a žít ve svitu měsíce. Pobyt na denním světle je pro ně skutečným utrpením. Žijí proto pouze v noci, toulají se po lesích a vyhýbají se lidem.
Porfyrie se léčí transfúzí krve a vstřikováním hemu, jedné ze složek krevního barviva. To vedlo k nápadu, že legendy o upírech mohou souviset s touto nemocí a nemocní se snažili léčit prokousnutím krční tepny a nasycením se krví své oběti. Uvažovalo se, že když postižení pozřeli značné množství krve, vstupovalo strávené krevní barvivo do krevního oběhu a vracelo jim onu životodárnou sílu. Jejich neustálá touha po čerstvé krvi byla alespoň na nějaký čas ukojená. Po doplnění chybějících látek do organismu nastala opět jeho prudká změna a návrat ke zdánlivému normálu. Staly se z nich opět trochu zvláštní lidi s bledou kůží a krutýma očima.
Po podrobnějším vědeckém zkoumání (Adams 1999) byla ovšem teorie, že by pití krve mohlo potlačit příznaky porfyrie, označena jako nepravděpodobná a založená na nepochopení nemoci. Nemocní porfyrií nemají žádnou chuť na krev a látka, kterou potřebují, neprojde trávením. Kromě toho je celá hypotéza založena na moderních představách o upírech a neodpovídá příliš původní mytologii.

*Lexi*

Týdenní čtení - /17.11.-23.11./

23. listopadu 2014 v 19:54 | *Lexi* |  Týdenní čtení
Ahoj, jsem tu zase s týdenním čtením a upřímně za tenhle týden se fakt stydím, protože jsem žádnou knížku nedočetla -_- 17.11. (což je pondělí) jsem začala číst Posedlost, ale doted jsem jí nedočetla -_- , plus ještě čtu Romeo a Julie =) .. Takže sle stejně aspoň něco k tomu =)) -->

Romeo a Julie (W.Shakespeare)(-Omlouvám se, ale jsem úplně na začátku, takže k tomu zatím nemám co říct =/ )Posedlost (Emily Maguire)
(-Upřímně? Jsem na 87 straně a myslím, že je to dobrá knížka, i když bych k ní asi jedno vytkla. Mám totiž pocit, že se autorka pokoušela o takovou erotickou knihu, kde je ta špatná žena a né muž, což je pro mě tak nějak nové =), každopádně si myslim, že je to super knížka. Ale docela sem se divila, když jsem viděla, co všechno hlavní hrdinka dělá a čekala jsem od knihy něco úplně jiného, jinný žánr a hlavně sem čekala, že to bude opravdu o tom, jak je ona posledlá jím, jak je to naznačováno v anotaci, ale teda podle toho, co se tam zatím stalo, jediné na čem je posedlá je na sexu :D, ale co, mě to nevadí, =) jen sem měla jiné očekávání.)


--LexiRosses--

Týdenní čtení - /9.11.-17.11./

17. listopadu 2014 v 22:34 | *Lexi* |  Týdenní čtení

Ahojky, mám pro vás týdenní čtení.
No a začnu tak nějak popořadě =)

První knížku kterou jsem v daném týdnu přečetla je -

--Poslouchej! (S.Dessenová)

/Poslouchej už jsem zmiňovala v úlovkách z knihovny, takže vám toho o tom asi o nic víc neřeknu, a asi se budu opakovat, ale --> Kniha se mi moc líbilo, nejlepší na ní bylo, jak byla pojatá a vlastně probíhala, i když je pravda, že mohla mít větší zápletku/překvápko, ale to prostě do takové sekce asi neplatí, takže se mi líbilo hodně hlavně kvůli Owenovi (2 hlavnímu hrdonovi) který je pro mě prostě dokonalým mužem :3 .... /

2) Nadpozemská (C.Handová)


/Další kniha, kteou jsem zmiňovala v úlovcích z knihovny, ale tam jsem ji dala ještě i spolu s jejím dalším dílem a to sice s "Zasvěcená", jenže. Jak to říct, stala se taková věc, že vím s hlavní hrdinka skončí a mě se to naprosto nelíbí, protože zaprvné je to brácha její nejlepší kámošky, za druhé, nenávidím ho, za třetí, scény těch dvou mě nudí, takže vím ,že bych je v pokračování přeskakovala, což by znamenalo, že bych ji skoro nečetla. Takže jsem se rozhodla že zůstanu jen u prvního dílu a budu na tu knížku vzpomínat v dobrém, protože se mi moc líbila. Líbil se mi děj, zamilovala jsem se do Chritana a ke Claře (hlavní hrdince) jsem si taky našla cestu a konec prvního dílu se mi zdál dosti ukončený a pro mě, celkem hezky ukončený, což znamená, že tahle knížka se mi moc líbila, ale na další díly nejdu =),/


3) Pokud zůstaneš (C.Courtney)/Takže, tahle knížka nedávno vyšla a já čekala jen na to, až bude ke stažení, protože mě dost zaujala anotace. A myslím, že mě knížka ani nezklamala, začala jsem jí číst včera v noci (neděle) a dneska přes den jsem jí přečetla (pondělí) což je úspěch :D . No, nevím co přešně bych knížce vytkla, snad možná to, že to nebylo až tak super asi tak, za v půlce, přišlo mi to trochu divný, nevím, ale do té doby to bylo úžasný a prostě největší bomba, a za to má ta knížka TO NEJVĚTŠÍ PLUS je to, že je to psané i z pohledu muže, což jsem ještě v "erotické" nebo jak říkám já v "úchylné" kníže ještě nečetla a líbilo se mi to, protože jsem konečně věděla i pocity z jeho myšlenek, což bylo super! A další plus, které ode mě knížka má, je že je to všechno jen v jedné knížce, není to v žádné trilogii, tetralogii, nebo tak, což je pro mě taky novinka, ale upřímně, všechny ty trilogii by na tom byli líp, kdyby měli třeba jen jeden dlouhý díl, než tři, dlouhý a poslední je vždy o hovně (neříkám, jsou vyjímky, ale na 98% je to pravda), takže u tahle knížka má prostě několik velkých plusů za zpracování a celkem i reálnou představu děje, protože myslím, že 99% z toho by se mohlo stát =)../


______________


- četi jste něco z toho? jaké jsou vaše názory? =)
*LexiRosses*

Úlovky z knihovny (1)

14. listopadu 2014 v 16:48 | *Lexi* |  Úlovky z knihovny

Ahojky =) Jsem tu pro vás s prvními úlovky z knihovny, a tyhle jsou za tento týden a minulý =P ...

1) Pokaždé se vrať (Jana Chmelová)

Názor na knížku:

No, takže mě tahle knížka rohozhodně nesedla, a už po několikáté se mi potvrdilo, že nemám číst knížky od českých spisovatelů (Kromě L.Lanczový) a taky se mi už po několikáté potvrdilo, že nemám číst knížky, kde je někdo už vdaný, protže to zaprvé dopadne divně, tahle knížka není vyjímnou, a za druhé je to to nejtrapnější, co člověk může číst. Nehledě na na způsob jakým autorka píše, je to nepřehledný a skoro sem se neorioentovala v ději, prostě chaos.
Kniha celkově má celkem pěknou obálku a zajímavou anotaci, ale nenechte se jí zmást, protože samotné dílo je fakt hrůza děs. Takže za mě rozhodně ne, protože nejspíš umřete nudou a budete akorát naštvaný (mírně řečeno) jako já.
//Ozkaz na knihu, plus anotace//

2) Hněv Andělů (Sidney Sheldon)


Můj názor na knihu:

Hněv Andělů mi sedl dokonale. Podle anotace bych nikdy neřekla, že mi ta knížka tak zalíbí! WoW! Líbí se mi prostředí, kde jsou Právníci a mají své případy a potom s nimi jsou u soudu, protože soudní síň je mojí místo :3 .. Miluju takový filmy a seriály.. A v této knize toho bylo opravdu moc moc. Samozřejmě tam nechyběla ani milostná zápletka, která pozor na to, nedopadla dobře, vubec ne. A nejvíc jsem koukala na konci, jak to skončilo, takový konec jsem vážně nečekala. Čuměla jsem jako puk! Takže to je duvod proč miluji knížky s hlubším "posláním" nebo spíš hlubším dějem, prostě zbožňuji překvaní nakonec <3 .. Nehledě na naprosto bombovou obálku! <3 <3 Rozhodně doporučiji! <3

3) Poslouchej! (Sarah Dessenová)


Můj názor na knihu:

Čím asi tak začít? :3 Tahle knížka mi celkem sedla, mám tokový pocit, že má i úžasný "vnitřní" děj, jenže já si myslím, že celkově to bylo dost o ničem, ne moc, hodně se mi to líbilo! Ale myslím, že by tam šlo zapojit víc akce, to mi tak dost chybělo =) .. Pokud bych měla řešit postavy, tak jsem si už na stránce, kde poprvé byla hlavní postava kluka, jménem Owen, byla jsem z toho uplně mimo! Už tam jsem věděla, že je to kluk přímo pro mě! A nemýlila jsem se :3 .. Tedy až na to jméno, ale co nadělám =D... Co se týče hlavní dívčí postavy, přišla mi fajn a líbilo se mi jak se naučila být upřímná a celkem dost se za celou knihu změnila, to bylo super.
Pokud jde o obálku, jsem naprosto spokojená a myslím, že tahle kniha je naprosto pro mě, protože já stejně tak jako Owen pořád poslouchám písničky přes sluchátka. <3 Love him <3 =D

4) Polibek pro Annu (Stephanie Perkinsová)


Můj názor na knihu:

Je mi líto, ale tohle jsem zatím nečetla =D Ale doufám, že se k tomu brzo dostanu =D

5 a 6) Nadpozemská a Zasvěcená (Cynthia Hand)
Můj názor na knihu:

No takže Nadpozemskou jsem začala číst včera a jsem na straně okolo 100, takže vám toho zase o tom moc neřeknu, ale zatím se mi to fakt moc líbí =) , děj vypadá dost zajímavě a hlavně hlavní postava je Anděl <3 nehledě na to, že kluk, který tam je se jmenuje Christian <3 Yeah !! <3 =D Prostě je rozkošný <3 =D A obálky jsou dokonalý!
Tyhle dva díly mají ještě třetí, je to trilogie, ale já v knihovně ulovila jen první dva díly =) Ale jinak názor na knížku, je velmi kladný =)
//Odkaz na celou trilogii//
______________________________________


-Tákže, za dvě návštěvy knihovny jsem si půjčila 6 knížek =), plus jednu ze školní knihovny, kterou jsem ještě skoro ani nezačala číst, takže ta bude až v příštích úlovcích =)
-Četli jste nějakou z uvedených knih? jaký máte názory? =)

*LexiRosses*

TVD - Recenze

11. listopadu 2014 v 19:17 | *Lexi* |  Recenze Seriálů
Ahojky, takže po dlouhé době píšu do sekce "recenze filmů/seriálů" a tentokrát budu psát o seriálu The Vampire Diaries, neboli Upířích Denících.
!!!! Na úvod chci říct, že vím, že je divné a nefér k tomu, abych to psala, ještě když seriál běží a neskončil, ale během čtení recenze, nebo možná už ted, budete vědět proč. :)
Takže....

Seriál: The Vampire Diaries
Serie: 6.serií
Počet epizod v serii: 20-24
Český název: Upíří deníky
Nový díl vychází: U nás každý pátek.
Nejhlavnější postavy, okolo kterých se seriál motá: Elena Gilbert, Stefan a Damon Salvatore.
"Žánr": Drama, mystery, love....

Ani si nejsem jistá, jak mám popsat děj seriálu, takže sem vložím oficiální popis seriálu, který je na serialzone :) ..

Officiální popis:
Sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev) a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen) se již čtyři měsíce vypořádávají s tragickou nehodou, při které zemřeli jejich rodiče. Teď bydlí u své tety Jenny (Sara Canning), která dělá vše pro to, aby byla tím nejlepším náhradním rodičem.

Elena byla vždy hvězdou třídy - krásná, populární a přátelská. Překonat žal jí pomáhájí její nejlepší kamarádky Bonnie (Katerina Graham) a Caroline (Candice Accola) i bývalý přítel Matt (Zach Roerig). Jeremy se však vydá na nebezpečnější cestu - aby skryl svoji bolest, začne užívat drogy. Také nechápe, proč ho Mattova sestra Vicki (Kayla Ewell) najednou odmítá a začíná chodit s Tylerem (Michael Trevino).

Když začne nový školní rok, do školy nastoupí nový student Stefan Salvatore (Paul Wesley). Nikdo však nemá ani ponětí, že Stefan je několik století starý upír. Elena i Stefan se navzájem přitahují, i když se jí někdy zdá Stefanovo chování poněkud podivné. Při jedné párty se oba poznávají blíže, avšak noční radovánky jsou přerušeny - Vicki je nalezena s krvavými ranami na krku.

Stefan se raději vrací domů, kde na něj čeká jeho starší bratr Damon (Ian Somerhalder), jehož neviděl už 15 let. Damon je také upír a oba bratři za sebou mají dlouhou a nepříliš šťastnou historii. Damon nechápe Stefanovo odmítání násilí a brutality, ale rozumí jeho zájmu o Elenu. Elena totiž vypadá úplně stejně jako dívka, kterou Stefan před více než stoletím miloval a kterou se pokoušel získat i Damon. A nyní tito dva bratři - jeden hodný a jeden zlý - vedou válku o Elenu, její rodinu a o její přátele...

Moje názory:
V první řadě budu poukazovat na fakt toho, že v seriálu je hnedn a začátku, že je to Stefanův příběh. Stefan tam vlastně mluví, jakoby tu úvodní řeč, kdy mluví něco na způsob toho "Jsem upír a tohle je MŮJ příběh". Což mě teď v 5 serii, dost zaskočilo, protože to už dost dávno není pravda, už to není o něm, a řekla bych, že to nikdy nebylo o pravdu o jeho příběhu, i když možná to beru trochu jinak než to bylo myšleno, každopádně je to nemění nic na tom, že to je slátanina, všeho co kdy viděli. Všeho, co se doslechli odkudkoliv, prostě se mi nelíbí už jen ta myšlenka toho, kam to od 3 serie směřuje -_- ...
Když si vezmeme všechny serie postupně.

Takže 1.serie-
V první serii, se toho dělo docela dost, na to aby nás to v táhlo do děje seriálu, bylo to super a upřímně řečeno, se teď stydim za to, co sem si o tom myslela, protože v tu chvíli, kdy sem viděla první serii, v té době, tak jsem si říkala, že je naprosto dokonalý seriál a že mě nikdy, opakuji NIKDY neomrzí.
Jenže to sem se pěkně o dost, dost, dost, dost DOST sekla, protože teď si myslim, že nemužu potkat HORŠÍ seriál, než je tohle.

2.serie:
Nebyla špatná, protože se tam objevila Katherine a upřímně řečeno sem tu serii měla ráda mnohem, mnohem víc než první, doted říkám, že pokud si mám vybrat nejlepší serii z toho seriálu, tak je to právě tahle druhá. Katherine je prostě nezapomenutelná postava, která bya v seriál vlastně od prvního dílu, a byla tou nejlepší postavou a tak rozhodně věřim tomu, že kdyby tam nebyla, tak bych s tim už sekla na konci čtvrtý serie, né-li dřív.

3.serie:
Pokud se jedná o to, že Stefan zdrhnul s Klausem a Elenka chudinka neměla nikoho, kromě Damona, kterej jí pořád podstrkoval rameno, na který by se mohla vybrečet, bylo to dost nudný, protože prostě asi sem divná, nebo já fakt nevim, ale nějak sem nepochopila poslání 3 serie, podle mě by to v ní bylo se mohlo seskupit tak do dvou dílu a nemusela bejt takhle serie. Jediný co na ní bylo asi podstatný bylo to, že se tam objevila nová postava, tou byla Rebekah a taky to, že nám poukázala na Stefanovu špatnou minulost, ale to bylo nejspíš všechno proto se ptám "What the hell???" -_- ...

4.serie:
Nevím jak jinak říct, že to byl naprostý propadák, protože i tahle serie by se dala zkomolit do 2 dílů, takže upřímně řečeno, ze 3 a 4 serie bych udělala maximálně jednu serii, možná ani ne. Nehledě na ten trapnej konec 4 serie, kdy tam sice byla Lexi, což jim počítám jako "like"(y), ale na to, jak bylo debilní nepomůže, ani moje nej postava a rodzhodně ne, když mi Stefana hodil Silas do vody a už vubec ne, když Lexi zase zmizela....

5.Serie:
"WHAT THE HELL?????????????????????????????????"
Just "What the hel?" nevím co na to jinýho říct, jen tohle.
Skončila jsem u stýho dílu, což byl můj poslední díl, co jsem u TVD viděla a nelituji a ani nebudu, NIKDY! Zabít Amaru? FAJN! Zabít Silase? Nechápu -_- byla o něm celá čtvrtá serie, byl to nejsilnější maník z TVD a oni ho zabijou v jednou dílu, během pěti minut? What the hell??? -_- ....
No a zabít Katherine? U mě mají NEKONEČNÝ MÍNUS a rozhodně sem s tim sekla v tu chvíli, kdy jsem věděla, že zemře... Byla prdel vidět jí v těle Eleny, ale prostě, už neměla na výber, nemohla se vrátit, takže jsem s tim prostě sekla a "Bay bay TVD" -_- !!!! .....

6.serie:
Nemám páru...

-Takže už chápete? Prostě je to podle mě nejmíň promyšlenej seriál, největší slátanina všech dob a ještě k tomu, prostě nemyslí dopředu, ještě teď jisto jistě nemají páru jak to skončí, protože se řídí tím, co chtějí fanoušci.
Lituji všechny co na to ještě koukaj, protože to asi nemaj v hlavně v pořádku...
- Je mi líto, za špatnou recenzi, ale já to prostě musela říct, příště bude snad nějaká pozitivnější :) ....
___________________________

Do komentářů napište, co si o TVD myslíte vy :)


*LexiRosses*

Magie Krve - Recenze

11. listopadu 2014 v 18:17 | *Lexi* |  Recenze

Kniha- Magie Krve
Autor- Tessa Gratton


Books

9. listopadu 2014 v 13:28 | *Lexi* |  Books

V této rubrice jsou další podrubriky, do kterých budou zařaovány další články :) Do zatím pěti kategorií :) --->

  1. Úlovky z knihovny (Focení a psaní o knížkách, které jsem ulovila v knihovně)
  2. Měsíční objevy (Knížky, které si za danný měsíc koupím)
  3. Týdenní čtení (vždy na konci týdne bude článek o tom, co jsem za danný týden přečetla)
  4. Recenze (Knižní recenze)
  5. Citáty (Citáty z knih, nebo od spisovatelů)

_________________________

*Lexi*

Ohnivý Anděl na mé zdi

8. listopadu 2014 v 22:33 | *Lexi* |  Art

Dneska jsem si udělala Obřího Anděla na zeď se sloněnou hlavou do předu a ohnivými křídli :3 :3


*LexiRosses*

Rekonstrukce blogu -- Velmi důležité informace

8. listopadu 2014 v 21:44 | *Lexi* |  Všechno

Ahojky,

Dlouho sem nepsala informační článek a teď mám o víkendu čas, takže udělám změny, o kterých už dost dlouho přemýšlím, ale zatím jsem se doted neodhodlala je uskutečnit :)
V první řadě vám řeknu, že bude nové záhlaví a to hlavně proto, že se budou měnit hlavní téma blogu :), které jsou napsané na obrázku, co je na záhlaví :)..
V druhé řadě změnít právě ty věci, které budu přidávat.

Téma co doteď byly-
Charmed
TVD
PLL
True Blood
Teen Wolf

Téma které budou od teď--
Charmed <3 (samozřejmě =D )
PLL
Books+recenze+novinky
True Blood
Art

Takže odešli TVD a TW s tím, že to neznamená, že smažu jejich rubriku, to ne, třeba občas něco přidám o herci, kterého z TVD/TO nebo TW mám ráda, ale přímo k seriálu nic přidávat nebudu :)..
Přibily nám místo nich Books (všechno spojeného s knížkama) a Art (Moje kresby, výtvory atd.)


Tohle je nové záhlaví :* :)
(Mmch, co říkáte na změnu blogu? =)

*LexiRosses*

TVD - 6x08 (Popis Epizody)

6. listopadu 2014 v 19:14 | *Lexi* |  6 serie fotky&spoilery

(Synopse) Popis 8. epizody 6. série seriálu Upíří Deníky

SVÁTEK PŘÁTELSTVÍ NA UNIVERZZITĚ VE WITHMORE/FLASHBACKY DO KAIOVI VRAŽEDNÉ MINULOSTI- vedle toho jak Caroline a Elena připravují oslavu Friendsgivingu na internátě, dostanou pár nadějných informací o covenu Gemini. Tyler je odhodlaný pomoct Liv, po tom, co ona a Luke odhalili znepokojující informace o jejich čarodějnické linii a o hrozících plánech, které s nimi jejich coven má. Mezitím se večeře drasticky zvrtne, když se Jo, která odhalila několik bolestivých detailů o své minulosti, ocitá v boji o svůj život, v čem se jí Alaric bude snažit z dálky pomoct. Kai učiní nebezpečný objev, který ho přivede o jeden krok blíž k vysvobození. Damona a Bonnie uvidíme také.

*Lexi*

TVD - 6x07 Fotky z epizody

6. listopadu 2014 v 19:12 | *Lexi* |  6 serie fotky&spoilery

Fotky z 7. dílu 6. série Upířích Deníků / The Vampire Diaries


Idol měsíce Listopad <3

1. listopadu 2014 v 7:04 | *Lexi* |  Všechno

***Keegan Allen***

Keegan je herec..
Věk:25
Narození:22. 7. 1989, United States
Znamení: rak
Výška: 185 cm

HAPPY HALLOWEEN!

1. listopadu 2014 v 0:27 | *Lexi* |  Všechno

Jéj! Tak jsem koukla na horory až jsem zapomněla přidat článek s Happy Halloween fotkou -,- :D Takže, Přeji všem krásný zbytek Halloweenské noci :* Koukejte buď stračit, nebo aspoň se necht vystrašit u hororů :*
KRÁSNÝ HALLOWEEN PŘEJE LEXI :*
Fotku jsem dělala já sama, takže nikam prosím nekopírovat ;)
-Co děláte o Halloweenu vy? :) Budu ráda, když mi napíšete vaše plány =) Co ste dělali přes den a co děláte tedˇv noci =) Ráda si počtu <3


*Lexi*