!!!Historie čarodějek!!!

27. ledna 2012 v 23:01 | skopírované omluva alemoc se mi tolíbí
Historie Halliwellů začíná před mnoha staletími v malé kolonii na východním pobřeží nově objevené země, později známé jako Spojené Státy Americké. Zde se zabydlela mladá žena jménem Charlotte Warren, která bylo předpovězeno vydat se po stezkách magie a ovlivnit tím životy svých budoucích potomků. Později, ve druhé polovině 70tých let 17. století zjistila, že dítě které nosí bude jednou z největších a nejvýznamnějších čarodějek, které kdy do té doby na světě byly. Když se jí dítě snažili temné síly ukrást, přispěchaly jí na pomoc tři zvláštní ženy, které zachránili jak život její tak i její novorozené dcery- Melindy.
Poté, co Melinda dospěla, odešla do Salemu ve státě Massachusetts a v roce 1693 si začala vést knihu, do které zapisovala veškerá kouzla, vědění a magické recepty, na obalu knihy byla malá značka, známá jako triquetra- symbol síly a jednoty tří. O pár let později byla Melinda zrazena svým milencem, Matthewem Tatem- ďábelským zaklínačem, který chtěl získat její síly. Prozradil její tajemství měšťanům, kteří je poté odsoudili k trestu smrti. Pomocí svých schopností se sice mohla zachránit, ale kdyby je použila, ohrozila by tím život své dcerky Prudence o kterou se zatím starali její sousedé. Na hranici vyřkla ono památné proroctví, že v budoucnu se na světě objeví tři sestry, které budou nejmocnějšími čarodějkami jaké kdy svět poznal.
Tak, jak Prudence rostla, sílila i její moc. Svůj druhý život uchovávala v tajnosti, stejně tak i Knihu Stínů své matky. Magické schopnosti se dědily z matky na dceru po celé generace, z jedné Warrenovy na další. Na počátku 20. století se rodina přestěhovala do San Francisca, města na západním pobřeží Spojených státu amerických, kde se zabydlela ve Viktoriánském domě postaveném nad spirituálním nexem. Ve 20. letech se rodina rozvětvila a v domě začali bydlet tři sestřenice, které dům hojně využívali k různým večírkům na pobavení místní smetánky. Když se jedna ze sestřenic zamilovala do ďábelského zaklínače jménem Anton, nezbývalo ostatním, než ji zabít a její duši navždy proklít, aby zabránily budoucímu možnému shledání s jejím milým. Po letech se nejmladší ze sestřenic narodila holčička a protože ona i její dvě sestřenky měli jméno začínající na P, rozhodla se, že ji pojmenuje takovým jménem a započne novou rodinnou tradici. Její dítě, Penelopa Johnsonová byla rovněž předurčena dát se na dráhu čarodějky.
Penelope v domě vyrostla a stala se z ní skvělá žena a mocná čarodějka.Studovala dokonce na univerzitě, což bylo pro tehdejší ženy celkem neobvyklé. V roce 1950 se jí narodila dcera, kterou počala s mužem jménem Allan Halliwell. Protože v té době neměli lidé moc pochopení pro svobodné matky, rozhodli se milenci, že se raději vezmou (ovšem nevíme, jestli se tak stalo před nebo až po narození dítěte). Aby udrželi rodinnou tradici, dali holčičce opět jméno, které začínalo na P- Patricia. Allan byl členem hnutí Hippies a velkým ctitelem ideálů lásky a cesty míru. Pod jeho vlivem se Penelope soustředila na kouzla lásky a odmítala používat své útočné síly. V Haliwellovic domě pořádala večírky pro čarodějky a světlonoše, kde se praktikovala volná láska i magie. Zde se také poprvé objevuje světlonoš Leo, který se, věrný době, baví sváděním čarodějek. O spirituální zdroj pod domem však měl zájem jeden zaklínač a zlá čarododějka Robin. Ta se vetřela do Penelopiny přízně a pokusila se ovládnout nexus.
Nepodařilo se jí to, ale při útoku Allan v roce 1957 umírá . Nad jeho mrtvolou vzaly za své Penelopiny ideály o neútočení a cestě míru. Strašlivě se naštvala a pomocí své telekinetické schopnosti nakopala zadek Robin i Zaklínači.
Patty se zamilovala do nádherného maldíka jménem Victor Bennet a v roce 1971 se jim narodilo první dítě. Stejně jako její matka, i ona se rozhodla zachovat tradici a svojí dcerku pojmenovala na P- Prudence. Díky matčiným několikerým manželstvím se Patty rozhodla, že malá Prue nebude nosit příjmení Bennet, ale nechá jí to po dědečkovi- Halliwell. Stejně jako Halliwelové před ní i Prue byla čarodějkou a ovládala stejné schopnosti, jako její babička- telekinezi. O dva roky pozdeji se Victorovi a Patty narodila další dcera, kterou pojmenovali Piper- její schopnosti byly totožné s matčinými, dokázala totiž zmrazovat čas. Victor dobře věděl, že schopnosti, které má celá rodina přitahují velké nebezpečí a i když je nenáviděl, měl stále rád svojí rodinu a pokoušel se s tím žít. Ať tak či onak, stále zde byly jisté neshody, především s Patty a Penny, které chtěli s dívek vychovat čarodějky, zatímco on trval na tom, aby si užili krásy dětství a měli stejné podmínky jako ostatní děti. Během této krize se Patty zamilovala do dalšího muže- svého světlonoše Sama, ochránce, který na ni dohlížel. Doma mezitím pokračovaly roztržky mezi ní a Victorem, který ji pak v roce 1975 opustil. Další šok čekal Patty koncem března, kdy se dozvěděla, že čeká další dítě. Silnější magické schopnosti a vize budoucnosti byly jasnou známkou toho, že to bude holčička a dle rodinné tradice jí dala jméno Phoebe, její schopnost předpovídání neměla zatím žádná čarodějka v rodině. Na dívenky si ovšem brousil zuby silný zaklínač a proto se babička rozhodla, že je ochrání tím, že jim odebere schopnosti, čímž se pro něj stanou nezajímavé a budou v bezpečí. A tak dívky vyrůstali bez vědomí, kdo doopravdy jsou…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama